Vaka Analizi Nedir?

Vaka; gerçek ya da kuramsal bir iş durumunu temel alan, belli gerçekler ve verileri içeren durum çalışmasıdır. Bu çalışmadaki mevcut durumunun konumlandırılması, çeşitli çözüm önerileri üretilmesi ve eylem planlarıyla birlikte karar alınması da “Vaka Analizi” olarak adlandırılmaktadır.

Vaka analizi;

Bu noktada,  profesyonel hayata atılım öncesinde profesyonel hayattan modeller sunarak iş hayatına bir adım önde başlamalarını sağlamak, kişisel ve akademik gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla “İTÜ Endüstri Mühendisliği Kulübü Vaka Analizi Projesi” ortaya çıkmıştır. Aktivite planı bünyesinde; vaka eğitimlerini, workshopları, üniversite ve ulusal çapta yapılacak olan Vaka Analizi Yarışmaları’nı bulunduran proje komisyonu, ayrıca ESTIEM ve EMT gibi toplulukların Vaka Analizi Yarışmalarının yerel elemelerine de katkıda bulunmakta ve vaka analizi konusundaki eksiklikleri giderme yolunda emin adımlarla yürümektedir.

ÖDÜLLER

NEDEN UçArı?

UçArı ile diğer vaka analizi yarışmalarından oldukça farklıdır; çünkü diğer vaka analizi yarışmalarında katılımcılardan bir odaya kapanarak vakayı çözmeleri istenirken UçArı’ da internet ve telefon gibi iletişim araçları kullanılır.Okumaya Devam Et