9.UçArı Finalistleri Belli Oldu!

9. UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması’nın ön eleme aşamasını geçip finalist olarak yarışmaya hak kazanan gruplar ve liderleri puanlamadan bağımsız ve alfabetik olarak aşağıda listelenmiştir. Yarışmaya katılan herkese teşekkür eder, finalist gruplara başarılar dileriz.

4 Nutz Ediz Tan
Berceste Ömer Yekeler
Case Miners Efe Eriş
GameChangers Mehmet Yalçın Aydın
Vaka Holmes Aysun Mutlu
Vaka-i Ekotek Miray Somay
Vaka-i Hayriye Cansu Alataş
Winx Feyza Bayırlı

9.UçArı Başvuru Süresi 1 Hafta Uzatıldı!

9.UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması’nın başvuru süreci 1 hafta daha devam ediyor. Siz de profesyonel iş hayatının bir simülasyonunu yaşayıp birbirinden muhteşem ödüllerin sahibi olmak istiyorsanız hemen başvurun! Kayıt olmak için son tarih 13 Mart!

9. UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması Başvuruları Başladı!

İTÜ Endüstri Mühendisliği Kulübü tarafından 9. kez düzenlenecek olan UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması yine iddialı ödülleriyle bu seneki yarışmacılarını bekliyor!

Başvuruların 4 Ocak – 6 Mart 2016 tarihleri arasında alındığı yarışmaya tüm üniversite ve bölümlerden 2, 3 ve 4. sınıflar ile yüksek lisans öğrencileri 3 veya 4 kişilik gruplar halinde katılabilmektedir.

4 Ocak – 6 Mart döneminde yarışmaya başvurularını tamamlamış takımlara internet üzerinden ön eleme vakası yollanacak. Takımların bir haftada her türlü kaynağı kullanarak çözecekleri ön eleme vakalarının sponsor şirket yetkilileri ve akademisyenler tarafından incelenmesi sonucu belirlenen 8 finalist grup 22-24 Nisan 2016 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek finale katılacak ve ödüller için yarışacak.

Türkiye’nin en prestijli ulusal vaka analizi yarışması UçArı’nın bu yılki ödülleri:
1.lik Ödülü: 5000 TL + Sabancı Üniversitesi Tam Burslu MBA
2.lik Ödülü: 4000 TL + Slovenya’da “Discover Management” Programı
3.lük Ödülü: 3000 TL + Sponsor Şirketlerde Staj

Sen de takımını kur ve muhteşem ödülleri kazanma fırsatını yakala!

*Takım üyelerinin tamamının kayıt yaptırması gerekmektedir.
** Yarışmaya başvuruların tamamen ücretsiz olmasının yanı sıra finale kalan gruplardan gidiş-dönüş masrafları, otelde konaklamaları; sabah, akşam, öğle yemekleri ve organizasyona dâhil tüm diğer aktiviteler için hiçbir ücret alınmayacaktır.
*** Bütün finalist gruplara ödül verilecektir.
**** Sabancı Tam Burslu MBA Ödülü yarışmacıların burs koşullarının yerine getirilmesi kaydıyla geçerlidir.

8. UçArı Finalistleri Belli Oldu !

8. UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması’nın ön eleme aşamasını geçip finalist olarak yarışmaya hak kazanan gruplar ve liderleri puanlamadan bağımsız ve alfabetik olarak aşağıda listelenmiştir. Yarışmaya katılan herkese teşekkür eder, finalist gruplara başarılar dileriz.

4 the Alliance Hüsmen Şen
Caseology Kübra Barut
Dolar Funda Avgezer
Epinastasi Mert Taşyuran
GGWP Batuhan İşlek
METU Consulting Group Semih Yıldırım
MühEndİst Serkan Üstün
Siz Tek Biz Üçümüz! Deniz Ayhan

8. UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması Ön Eleme Aşaması Hakkında

8. UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması ön eleme aşamasında ilk 25’e giren grupların alfabetik olarak sıralaması aşağıdaki gibidir. Finale kalan 8 grup ilerleyen süreçte açıklanacaktır.

Grup İsmi Grup Lideri
229 Emine Can Karadağ
4 The Alliance Hüsmen Şen
Babylon Berk Çapar
Big Four Mehmet Taylan Çelik
BilTAY Teknoloji Alper Bilge
Bounnies Salih Emre Devrim
Caseology Kübra Barut
Challenge101 Cenk Kadir Bostan
Dolar Funda Avgezer
Drezden Yiğitcan Duran
Epinastasi Mert Taşyuran
Genç Düşünürler Dilara Akyol
GGWP Batuhan İşlek
HOTSTREAK Tayfun Gümüş
INNOBEE Beste Ekmen
Innovation Projects Ali Ahmet Özağaç
Mavi Işık Durukan
Maximus Tuğçe Horasanlı
Maya&Company Büşra Tunçelli
METU Consulting Group Semih Yıldırım
Mühendİst Serkan Üstün
Öneylem Dilara Açıkgöz
Poisson Gencay Turan
Siz Tek Biz Üçümüz Deniz Ayhan
Vaka Vaka Özge Özkan

8. UçArı Ön Eleme Süreci Başladı !

8. UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması ön eleme süreci başladı! Ön eleme vakasının alınması ile başlayan süreç 22 Mart Pazar günü saat 23.59‘da sona erecek.

Ön eleme vakası ulaşmayan takımların ucari@ituemk.org adresine bildirmesi gerekiyor.

Tüm takımlara başarılar dileriz!

8. UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması Başvuruları Uzatıldı!

8. UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması’na 15 Mart 2015 saat 23:59’a kadar sitemizde bulunan kayıt bölümünden kayıt olabilirsiniz.

Yarışmanın final aşaması 24-26 Nisan 2015 tarihleri arasında İTÜ Maçka Kampüsü’nde gerçekleşecektir.

Tüm yarışmacılara başarılar dileriz.

8. UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması Başvuruları Başladı!

İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü tarafından bu yıl 8.si düzenlenecek olan UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması başlıyor!
Tüm üniversitelerden bölüm kısıtlaması olmadan 3 veya 4 kişilik gruplar halinde katılım gösterilebilen yarışmaya üniversite 2., 3. ,4. sınıflar ve yüksek lisans öğrencileri katılabiliyor. İnternet üzerinden yapılan ön eleme sonucu ilk 8′e giren takımlar İstanbul’daki finalde yarışmaya hak kazanıyor.

 

Türkiye’nin en prestijli ulusal vaka analizi yarışması UçArı’nın bu yılki ödülleri:

 

1.lik Ödülü: 5000 TL + Sabancı Üniversitesi Tam Burslu MBA
2.lik Ödülü: 4000 TL + Slovenya’da “Discover Management” Programı
3.lük Ödülü: 3000 TL + Coca-Cola İçecek’te Stajı

2 Şubat – 8 Mart 2015 tarihleri arasında internet üzerinden başvurabileceğiniz UçArı’nın finali ise 24 – 26 Nisan 2015 tarihlerinde İTÜ Maçka Kampüsü’nde gerçekleşecek.

Sen de takımını kur ve muhteşem ödülleri kazanma fırsatını yakala!

 

* Yarışmaya başvuruların tamamen ücretsiz olmasının yanı sıra finale kalan gruplardan gidiş-dönüş masrafları, otelde konaklamaları; sabah, akşam, öğle yemekleri ve organizasyona dâhil tüm diğer aktiviteler için hiçbir ücret alınmayacaktır.

** Bütün finalist gruplara ödül verilecektir.

***Sabancı Tam Burslu MBA Ödülü yarışmacıların burs koşullarının yerine getirilmesi kaydıyla geçerlidir.

7. UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması Sonuçlandı!

Türkiye’nin en aktif iş ve kariyer kulübü İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü’nün düzenlediği, bu sene 7.si gerçekleştirilen UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması’nın sonuçları belli oldu! Yarışmanın 1. grubu 4 of a kind, 2. grubu Stars-up, 3. grubu ise Futuristler oldu.

 

Anadolu Grubu sponsorluğunda gerçekleşen 7. UçArı’ya 3 Şubat-9 Mart tarihleri arasında 71 farklı üniversiteden 1400’ün üzerinde başvuru alındı. İnternet üzerinden gönderilen ön eleme vaka çözümlerinin değerlendirilmesi sonucunda ilk 8’e giren gruplar 25-27 Nisan tarihlerinde İTÜ Maçka Kampüsü’nde yarışmaya hak kazandılar. İlk 8 grubun puanlamadan bağımsız,alfabetik olarak sıralaması şu şekilde: 4 of a kind, ATHENA, Casebees, Futuristler, Optimizers, Parana, SOBE ve Stars-up.

 

25 Nisan günü katılımcılarımız otele yerleştikten sonra iş simülasyonu oyunu için İTÜ İşletme Fakültesi’ne geldiler. Eğitmen eşliğinde 4 kişilik gruplar halinde hem eğlendirici hem de eğitici bir simülasyon geçirdiler. Günün akşamında ise Küçükyalı Asetrin Restaurant’ta yapılan UçArı Açılış Yemeği ile yarışmacıların başarısı kutlandı ve birbirleriyle tanışmaları sağlandı. Açılış yemeği 7. UçArı Proje Lideri Serhat Çam’ın konuşması ve mezunlarımızdan 4. UçArı Proje Lideri Eren Gürer’in UçArı pastasını kesmesi ile devam etti. Katılımcılar yemekten sonra vaka çözümlerine hazırlanmak amacıyla otellerine geri döndüler.

 

26 Nisan sabahı yarışmacılar öncelikle vaka brifingine alınarak, vaka çözümü hakkında bilgilendirildi. Daha sonra bütün gruplar aynı anda vaka çözümüne başladılar. Organizasyon komitesinin devamlı yardımıyla diledikleri teknolojik destekle vaka üzerinde 4 buçuk saat çalışarak vaka çözümlerini bitirdiler.  Yarışmacılar çözümlerini bitirdikten sonra Anadolu Grubu’ndan şirket yetkilileri ve organizasyon komitesi ile birlikte Anadolu Efes- Türk Telekom maçı için Abdi İpekçi Spor Salonu’na geçtiler. Anadolu Efes’in galibiyetiyle sonuçlanan maçta katılımcılar keyifli vakit geçirdiler. Akşam yemeğini Sıraselviler’de Café Laterne’de yedikten sonra vaka sunumuna hazırlık için otele geri döndüler.

 

27 Nisan sabahı ise yarışmacılar Anadolu Grubu yöneticileri ve çeşitli üniversitelerden değerli akademisyenlerin oluşturduğu jüriye sunumlarını yapmaya başladı. Grupların heyecanlı bekleyişi aynı günün akşamında Moda Spor Kulübü’nde son buldu. Yapılan değerlendirmeler sonucu 4 of a kind grubu 1. oldu ve 5000 TL + Sabancı Üniversitesi Tam Burslu MBA ödülünü kazandı. 2. olan Stars-up grubu 4000 TL + Reckitt Benckiser Stajı ve 3. olan Futuristler grubu ise 3000 TL + Slovenya’da “Discover Management” Programına katılma hakkı kazandılar. Sıralama ve ödüller açıklandıktan sonra kapanış yemeği müzikle beraber keyifli bir şekilde devam etti.

 

28 Nisan Pazar günü dereceye girenlerin ödüllerini aldıkları tören öncesinde öğrenciler, Anadolu ISUZU Genel Müdürü Tuğrul Arıkan eşliğinde Anadolu ISUZU Fabrikası’nı gezdiler ve Anadolu ISUZU’nun üretim aşamalarını gözlemleme imkânı buldular.

 

Anadolu ISUZU fabrika gezisinin ardından dereceye giren ekipler ödüllerini almak üzere Anadolu Grubu genel merkezine gittiler. Ödül törenine, Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, İcra Başkan Yardımcısı Hurşit Zorlu ve İnsan Kaynakları Başkanı Osman Alptürer katıldı. Dereceye giren ekipler, Tuncay Özilhan’la gerçekleştirdikleri sohbetin ardından ödüllerini bizzat kendisinden aldılar. Ödül töreninin ardından 7. UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması sona erdi.

7. UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması Finalistleri Belli Oldu!

71 üniversiteden 441 grup ve 1466 kişinin katılımıyla gerçekleşen 7. UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması’nın ön eleme aşamasını geçip finalist olarak yarışmaya hak kazanan gruplar ve liderleri puanlamadan bağımsız ve alfabetik olarak aşağıda listelenmiştir. Yarışmaya katılan herkese teşekkür eder, finalist gruplara başarılar dileriz.

4 of a kind – Burak SARI
ATHENA – Esra KÖRÜKÇÜ
Case Bees – Tuğba ÇOBAN
Futuristler – Işıl OLCA
Optimizers – Ezgi SAĞLAM
Parana – İsmail Toyhan YUMRU
SOBE – Mehmet Berkay ÖNEN
Stars-up – Dorukhan BULUÇ