UçArı Nedir?

Türkiye’nin tüm üniversitelerinden bölüm kısıtlaması olmadan 3  kişilik gruplar halinde katılım gösterilen Türkiye’nin En Prestijli Ulusal Vaka Analizi yarışmasıdır. Yarışmaya üniversite 2., 3., 4. sınıf öğrencileri ve yüksek lisans öğrencileri katılabilir.

İnternet üzerinden gönderilen ön eleme vakasının değerlendirilmesi sonucunda eleme aşamasını geçen gruplar belirlenir ve final organizasyonu için İTÜ Maçka Fakültesi’ne çağırılır.

3 kişilik takımıyla finale kalmaya hak kazanan 15 grup, ilk iki gün gireceği vakalarda, yarışmaya katıldığı gruptan ayrılarak, rastgele oluşturulan yeni takımıyla beraber 3 mini vaka çözümüne girer. Bu vakalar ile, ilk katıldığı gruba bireysel olarak puan toplayan yarışmacılar, son gün gerçekleştirilecek olan ana vaka çözümünde tekrar takımıyla bir araya gelir ve bu vakada kazandıkları puanlar da puan tablosuna eklenir. Bu şekilde oluşturulan puan tablosunun sonucunda yarışmanın genel klasman lideri belli olur ve sıralamalar açıklanır, ödüller dağıtılır.

 

 

ÖDÜLLER

NEDEN UçArı?

UçArı ile diğer vaka analizi yarışmalarından oldukça farklıdır; çünkü diğer vaka analizi yarışmalarında katılımcılardan bir odaya kapanarak vakayı çözmeleri istenirken UçArı’ da internet ve telefon gibi iletişim araçları kullanılır.Okumaya Devam Et