Ön Eleme Süreci

Ön eleme; internet üzerinden her bir grup üyesinin 12 Ocak – 4 Mart 2018 tarihleri arasında kişisel bilgilerini girerek kayıt olmalarıyla başlayacaktır. Takım ismi lideri aynı olan kişiler sistemde eşlenerek takımları düzenlenecektir. Kayıt süresi bittikten sonra, yeni grup üyesi kaydı ya da değişikliği kabul edilmeyecektir.

3 kişiye sahip olan gruplar “Ön Eleme Vakası”nı edinmeye hak kazanacaktır. Ön eleme vakası 5 Mart 2018’de kendilerine mail yoluyla gönderilecektir. Gruplar çözümlerini yine internet üzerinden 12 Mart 2018 saat 23.59’a kadar ucari@ituemk.org adresine göndereceklerdir.

Ön eleme vakası çözümleri önce İTÜ Akademisyenleri tarafından değerlendirilerek grup sayısı 25’e düşürülecektir. Kalan 25 grubun vaka çözümleri sponsor şirketin üst düzey yöneticileri tarafından değerlendirilecek ve finale kalan 15 grup belli olacaktır.

ÖDÜLLER

NEDEN UçArı?

UçArı ile diğer vaka analizi yarışmalarından oldukça farklıdır; çünkü diğer vaka analizi yarışmalarında katılımcılardan bir odaya kapanarak vakayı çözmeleri istenirken UçArı’ da internet ve telefon gibi iletişim araçları kullanılır.Okumaya Devam Et